Tīras acis, pateicoties dabai

Žibulītis (Euphrasia officinalis)

Žibulītis ir Eiropā augošs savvaļas augs. Izsenis lietots kā ārstniecības augs, to parasti uzskata par dabisku līdzekli acu problēmu novēršanai. Nostāsti vēsta, ka tas guvis savu nosaukumu no grieķu Charites Euphrasyne (viena no trim Zeva meitām), kuras vārds nozīmē “Prieks”. Ļaudis ticēja, ka augs dāvās prieku ikvienam, jo tas ārstē acis.

Žibulītis ir augs, kas tradicionāli izmantots tautas medicīnā acu traucējumu ārstēšanai.  Žibulītis satur savienojumus, sauktus par tanīniem, kam ir šķietamas pretiekaisuma īpašības. Tāpat žibulītim piemīt antiseptiskas, pretiekaisuma, antibakteriālas, antioksidanta un audus savelkošas īpašības. 

Žibulītis satur arī A, B vitamīnus (tiamīnu un riboflavīnu), C un E vitamīnus, kam piemīt acis barojošas īpašības. Žibulītis satur arī cinku, selēnu un varu, kas veicina tīklenes un lēcu veselību.Turklāt tas satur tādus ķīmiskos savienojumus kā: luteolīnu un kvercetīnu, kam piemīt antihistamīna īpašības, tādēļ tas labi der alerģisku reakciju novēršanai, kā arī iridoīdus, piemēram, aukubīnu, kam ir spēcīga antioksidējoša iedarbība, kas pasargā acis, kuras pakļautas kaitīgiem ārējiem faktoriem, piemēram, UV radiācijai, kas izraisa oksidatīvo stresu.

Žibulīti bieži izmanto tādu acu traucējumu novēršanai kā konjunktivīts un acu nogurums. To var lietot iekšķīgi tējas veidā vai ārīgi kā kompreses acīm, kā arī acu pilienu sastāvā.OCUflash var uzskatīt par žibulīša acu pilieniem, jo žibulītis tajā ir galvenā aktīvā viela, kas piešķir produktam antiseptiskas, antibakteriālas, pretiekaisuma īpašības, tādēļ to var izmantot infekciju gadījumā bez iekaisuma un kā dabisku līdzekli pie acu alerģijām, jo žibulītim piemīt arī audus savelkoša iedarbība.